پیوندها  

برگزاری جشن با شکوه روز مهندسی در گرگانبا حضور و سخنرانی نماینده ولی فقیه در استان، استاندار و معاونان و جمع کثیری از مهندسان انجام شد

برگزاری جشن با شکوه روز مهندسی در گرگان

آیین پاسداشت روز مهندسی در گرگان برگزار شد. به گزارش روابط عمومی سازمان در این مراسم با شکوه که با حضور نماینده ولی فقیه در استان، استاندار گلستان و معاونین وی و جمعی از مدیران استان اعضای هیات مدیره و جمع کثیری از مهندسان عضو انجام گردید در ابتدای مراسم سید مجتبی موسوی رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان طی صحبت هایی ضمن خیر مقدم به مدعوین اظهار داشت: تمام تلاش ما این است بتوانیم با تکیه بر اعضای سازمان و با برنامه ریزی و قانونگرایی جایگاه مهندسی را اعتلا بخشیم. وی تاکید کرد در شرایط فعلی وظیفه همه تلاش و جهت گیری در راستای خدمت به مردم به همراه دفاع از حقوق مهندسین است.  در ادامه برنامه نماینده ولی فقیه در استان با بیان سخنای پیرامون اهمیت جایگاه مهندسی در کشور اظهار داشت ما ایرانی ها افتخار می کنیم که در این کشور شخصیت های جهانی در دامن این کشور پرورانده شده است. کسانی که حتی امروز که دنیا را علم و دانش فرا گرفته هنوز عظمت و بزرگی علمی آن ها از زبان ها نیافتاده است. آیت اله نورمفیدی تصریح کرد: ملت و جامعه ای پویا و درحال تحرک است که همیشه به سمت نو شدن برود و راکد نباشد. حضرت علی (ع) می فرمایند اگر کسی دو روزش با هم مساوی باشد ضرر کرده است. یعنی ما روز به روز باید جلو رویم.

نماینده مردم گلستان در مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: بوعلی سینا بعد از هجرت با زحمات زیاد خودش را به جرجان می رساند تا در جوار قابوس ابن وشمگیر و در آرامش راه خود را ادامه دهد. ولی وقتی می رسد قابوس مرده بود. او می ماند و کتاب قانون خود را اینجا می نویسند.

آیت الله نورمفیدی بیان کرد: من ناراحت می شوم می بینم برای کارهای گلستان از شرکت های دیگر استان ها استفاده می شود. البته مستلزم این است که شرکت های بومی هم از نظر دانش توسعه یابند و روز به روز نو شوند. باید بنیه علمی و توان کاری خود را تقویت کنند. من از شرکت ها قول خواستم اگر خود را تقویت کردند من جلوی آوردن شرکت های غیر بومی را می گیرم.

امام جمعه گرگان، خطاب به معاون عمرانی استاندار گلستان، گفت: باید شرکت های بومی را تقویت کرد تا به نقطه ایده آل برسند. من از استاندار هم می خواهم با تعامل زمینه حضور شرکت های بومی را فراهم کنند  استاندار گلستان نیز در این جلسه با تاکید بر ضرورت استفاده از تخصص مهندسین گفت: یکی از نکاتی که سازمان نظام مهندسی ساختمان باید دنبال آن باشد برگشت به میراث گذشته و نمایاندن دانش تاریخی ما است، زیرا در هویت و تاریخ خود داشته های بسیاری داریم که نسل جدید ما نمی داند و باید یادآوری شود.

وی افزود: مهندسی از خدا شروع شده و بزرگترین معمار و مهندس خدا است. آنقدر زیبایی ها در عالم وجود دارد و همه مهندسی است، ولی ما به عالم نگاه ساده داریم در صورتی که مهندسی نگاه عمیق است.

دکتر صادقلو خاطرنشان کرد: ۲۷۰ کیلومتر کل استان از غرب به شرق راه دارد و سالانه میلیون ها مسافر از استان عبور می کنند اما آیا مقاله ای طی یک ساله گذشته درباره این ظرفیت نوشته شده است. وی با بیان این که باید در مهندسی خودمان تولید فکر داشته باشیم، تصریح کرد: مهندسی باید بومی شود و به سمت تولید علم برود، نباید مهندسی به سمت درآمد گرایی صرف برود زیرا این کشور را پس خواهد زد.صادقلو ادامه داد: ظرفیت نظام مهندسی می تواند برای استان اتاق فکر باشد و نقش اساسی در پسا تحریم داشته باشد و امیدوارم نقش خود را در پسا تحریم به خوبی اجرا کنید. در این همایش که با اجرای برنامه های متنوع طنز، نمایش و موسویقی همراه بود از مقام شامخ پرفسور ایرج اعتصام چهر ماندگار معماری کشور تجلیل به عمل آمد. شایان ذکر است پرفسور ایرج اعتصام، متولد 1309 در شهرگرگان و دارای مدرک دکترای معماری را از دانشگاه فلورانس می باشد. از طرح‌ها و پروژه‌هایی دکتر اعتصام می‌توان به مجموعه شاه چراغ، شیراز- پردیسه دانشگاه سیستان و بلوچستان- پارک، تهران / شهر جدید لتیان، تهران- مجموعه‌های جهانگردی محلات، سرعین اردبیل، لاهیجان- طرح اولیه مجموعه سن تروپه، جنوب فرانسه- مجموعه های مسکونی و خانه های ویلایی در سیاتل، سن خوزه، سن فرانسیسکو، لی آنجلس، آمریکا- مجموعه هفت بلوک اداری در بل ویو،  واشنگتن- مجموعه ساختمانی حجاج در مدینه منوره، عربستان سعودی و... اشاره کرد.

 نظرات ثبت شدهتابلوی اعلانات  

گزارش تصویری  

آرشیو

تبلیغات  

آرشیو  

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سازمان نظام مهندسی ساختمان استان گلستان می باشد .
طراحی ، اجرا و پشتیبانی گروه سیمرغ