پیوندها  

برگزاری مجمع عمومی سالیانه سازمان نظام مهندسی ساختمان گلستانبا دستور کار گزارش عملکرد سازمان و  نحوه تدوین تعرفه خدمات مهندسی صورت گرفت

برگزاری مجمع عمومی سالیانه سازمان نظام مهندسی ساختمان گلستان

مجمع عمومی سالیانه سازمان نظام مهندسی ساختمان گلستان در تالار اجتماعات موسسسه آموزش عالی شمس شهرستان گنبد برگزار شد. به گزارش روابط عمومی سازمان در این مجمع که با دستور ارائه گزارش عملکرد سازمان و نحوه تدوین و تصویب نرخ خدمات مهندسی صورت گرفت، بعد از استقرار هیات رییسه موقت و  نیز انتخاب هیات رییسه دائمی، رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان گلستان با ارائه گزارش عملکرد هیات مدیره و  واحدهای سازمان گفت: در هیات مدیره هفتم ایجاد نظم و رویه قانونی، بازسازی جایگاه سازمان در نزد دولت و مردم، توجه به بحث آموزش، اصلاح ساختار اداری مد نظر بوده و فعالیت در راستای اهداف ذکر شده ادامه خواهد یافت. سید مجتبی موسوی افزود: برنامه عملیاتی سازمان در سال 95 بعد از تصویب هیات مدیره در کمیته چهارنفره استان مطرح و مورد تایید قرار گرفت و همه کارهایی که انجام می شود در راستای همان برنامه است. وی با اشاره ورود سازمان به مسایل مهم نظارتی بیان داشت مطالعات بررسی شرایط اراضی شیب دار گرگان رو به پایان است و مطالعه چگونگی پهنه بندی خطر زلزله آغاز شده است. رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان گلستان اصلاح مبحث دوم مقررات ملی ساختمان، نظام نامه های جدید دفاتر نمایندگی، مالی و اختیارات هیات مدیره را موضوع های مهم در حال بحث در سطح نظام مهندسی ساختمان کشور اعلام کرد و افزود: به زودی نظر مهندسان در مورد اصلاح قانون نظام مهندسی ساختمان کشور که در کمسیون عمران مجلس شورای اسلامی در حال بررسی است، جهت اعلام نظر اعضا منتشر خواهد شد. در ادامه مجمع عمومی دومین دستور جلسه نیز انجام شد و طی آن نماینده هیات مدیره سازمان توضیحات مبسوطی در مورد چگونگی روند آماده سازی و ابلاغ تعرفه خدمات مهندسی سال 95 ارائه داد. محمد فرهمندنیا با اشاره به آماده سازی این تعرفه جهت ابلاغ در پایان فصل بهار، اعلام داشت بعد از نامه نگاری صورت گرفته با اداره کل راه و شهرسازی، با حضور نمایندگان آن اداره کل،سازمان، استانداری و شهرداری مرکز استان، جلسات متعدد کارشناسی تشکیل شد. وی علت تاخیر در ابلاغ تعرفه را روند بروکراسی و تشکیل جلسه کمیته چهارنفره و عدم امضای یکی از اعضا اعلام کرد . فرهمندنیا بیان داشت تمام تلاش هیات مدیره این بود که نرخ تعرفه افزایش مناسبی داشته باشد و  در برخی از بخش ها این کار انجام شد اما هنوز هم از قیمت واقعی فاصله دارد.

طبق دستور اعلام شده پرسش و پاسخ آخرین بحث مجمع بود که اعضای هیات مدیره با حضور در جایگاه پاسخگوی سوالات و ابهامات اعضا بودند. در این بخش که بیش از یک ساعت به طول انجامید پرسش های متعددی در مورد تشکیل مجامع عمومی، دریافتی های هیات مدیره، برنامه ریزی برای مهندسان فاقد برنامه و مواردی دیگر مطرح شد. رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان گلستان در پاسخ به یکی از ابهامات در مورد  حقوق و مزایای هیات مدیره اظهار داشت در پایان سال کلیه دریافت های هیات مدیره از سازمان و از طریق کارکرد حرفه ای بطور شفاف اطلاع رسانی می شود. وی در پاسخ به سوال یکی از حضار در مورد لزوم بکارگیری سرپرست کارگاه اعلام کرد استفاده از متخصصین در روند ساخت و ساز باید مطالبه عمومی همه ما باشد. موسوی بیان داشت برای همراهی همه آحاد با این مطالبه گری باید مهندسان اخلاق حرفه ای به خوبی رعایت نمایند و اعتماد سازی را انجام دهند.

 نظرات ثبت شدهتابلوی اعلانات  

تبلیغات  

آرشیو  

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سازمان نظام مهندسی ساختمان استان گلستان می باشد .
طراحی ، اجرا و پشتیبانی گروه سیمرغ