پیوندها  

برگزاری مراسم گرامیداشت مقام مهندسی در گرگانبرگزاری مراسم گرامیداشت مقام مهندسی  در گرگان

آیین بزرگداشت مقام مهندسی در شهرستان گرگان برگزار شد. به گزارش روابط عمومی سازمان در این  مراسم با شکوه که با حضور نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری، معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری گلستان، مدیران کل، شهرداران، اعضای شوراهای شهر و مهندسان و خانواده های آنان انجام گردید، برنامه های متنوع فرهنگی، هنری و سخنرانی اجرا شد.

رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان گلستان طی سخنانی ضمن تبریک روز مهندسی بر اجرای قانون نظام مهندسی کنترل ساختمان در همه بخش ها تاکید کرد. سید مجتبی موسوی افزود: باید از ظرفیت و تخصص مهندسان صنعت ساختمان در توسعه استان به خوبی استفاده شود. وی بیان داشت: با توجه به عدم تعادل عرضه و تقاضا در بازار مسکن نهادهای تصمیم گیر باید به اشتغال در بخش مهندسی توجه ویژه داشته باشند. موسوی تاکید کرد باید با بهترین کیفیت خدمات مهندسی را به مردم و جامعه ارائه داد و جایگاه مهندسی را اعتلای افزون بخشید.

در این آیین میرمحمد غراوی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گلستان ضمن تبریک روز مهندسی و تاکید بر اعتلای مقام مهندس، بیان داشت: در شرایط کنونی باید سعی کرد هزینه و قیمت تمام شده ساخت و ساز کاهش یابد. وی افزود: اگرساختمان سازی در سطح شهر بصورت اصولی اجرا شود، در توسعه علمی شهرها و شهرسازی هم تاثیر بسزایی خواهد گذاشت. غراوی با اشاره به لزوم مصرف صحیح مصالح اظهار کرد: فرهنگ مصرف منابع و مصالح در ساخت و ساز باید اصلاح شود. معاون عمرانی استاندار همچنین بیان کرد: تمامی مراحل ساخت و ساز از طراحی، نظارت تا اجرا باید بر اساس قوانین و مقررات ملی و نظام فنی اجرایی باشد.

نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری دیگر سخنران این مراسم بود. آیت اله حسینی شاهرودی گفت: ساختمان ها و میادین هر شهری نشان از فرهنگ آن شهر دارد و لازم است شهرسازی و ساختمان سازی بر اساس فرهنگ حاکم و توجه به اعتقادات مردم جامعه باشد. وی افزود: طراحی های منازل باید موجبات راحتی و حفظ حریم خانواده ها را به همراه داشته باشد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان گلستان هم در آیین بزرگداشت روز مهندسی طی سخنانی گفت: بايد تلاش كرد اعتمادعمومي جامعه هدف دركليه بخشهاي ساخت و ساز شامل شهرسازي، معماري، مهندسي سازه و مهندسي برق، تأسيسات و نقشه برداري و ترافيك زماني گسترش داده شود و این دستاورد وقتي تحقق پيدا مي كند كه نگاه ما به مسائل مهندسي جدي بشود كه خوشبختانه اين اعتماد امروز به طور نسبي ايجاد شده و لازم است تقويت شود. حسین محبوبی افزود: اجرای پروژه هاي عمراني با استفاده از ظرفيت مهندسان و پيمانكاران بومي يكي از راهكارهاي است كه مي تواند به افزایش اشتغال كمك نمايد و اداره كل راه وشهرسازي استان در اين راستا حركت نموده است.

در این مراسم با شکوه علاوه بر اجرای برنامه های طنز و قرعه کشی از مهندسان برگزیده در حوزه پژوهش و نظام پیشنهادات تقدیر به عمل آمد. همچنین در حاشیه این همایش نمایشگاه صنعت ساختمان با حضور فعالان و شرکت های فعال برپا گردید که مورد استقبال حاضرین و مدعوین قرار گرفت.نظرات ثبت شدهتابلوی اعلانات  

تبلیغات  

آرشیو  

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سازمان نظام مهندسی ساختمان استان گلستان می باشد .
طراحی ، اجرا و پشتیبانی گروه سیمرغ