پیوندها  

بیست و یکمین اجلاس هیات عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان روز چهارشنبه در محل هتل اسپیناس تهران آغاز شدبیست و یکمین اجلاس هیات عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان روز چهارشنبه در محل هتل اسپیناس تهران آغاز شد

افتتاحیه این مراسم با حضور دکتر علی لاریجانی؛ رئیس مجلس شورای اسلامی، عباس آخوندی؛ وزیر راه و شهرسازی، مهندس علی اکبر ترکان؛ مشاور رئیس جمهور در امور هماهنگی نوسازی در بافت فرسوده،  فرج الله رجبی؛ رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور به همراه اعضای هیات مدیره استان های سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور در تهران در محل هتل اسپیناس برگزار شد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در مراسم افتتاحیه اجلاس بیست و یکم از مهندسان ساختمان خواست با مشارکت فعال در احیای بافت‌های فرسوده، زمینه رونق بخش ساختمان را فراهم کنند.

وی با اشاره به برخی نوسانات اقتصادی در هفته‌هاو ماه‌های اخیر، علت اصلی آن را رشد فزاینده نقدینگی دانست و گفت: یکی از بهترین راه‌ها برای جذب این نقدینگی در فضای کار و تولید و اشتغال، ایجاد جذابیت در بخش احیای بافت‌های فرسوده است که می‌توان بر اساس پیشنهادهای سازنده سازمان‌ها‌ی نظام مهندسی ساختمان، استان‌ها و تصویب این طرح‌ها در نشست‌های مشترک سران قوا، نقدینگی سرگردان را به این سمت سوق داد.

دکتر لاریجانی از طرح‌های نیمه‌تمام عمرانی کشور به‌عنوان یکی دیگر از مجاری هزینه‌کرد این نقدینگی یاد کرد و افزود: ما حدود600 هزار میلیارد تومان طرح‌های نیمه‌تمام درکشور داریم که به دلیل کمبود اعتبارات دولتی راکد مانده و اکنون می‌توان به جز موارد معدودی که باید در تصدی دولت بماند،مابقی را به بخش خصوصی واگذار کرد تا با تکمیل و توسعه آن‌ها درآمدزایی ایجاد شود.وی در همین ارتباط خواستار تسهیل مقررات و کاهش ضوابط در جهت سرعت بخشیدن به اجرای این طرح‌های نیمه‌تمام شد تا رونق لازم به بخش ساختمان نیز بازگردد.

فرج الله رجبی در بیست و یکمین اجلاس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور در وصف این سازمان گفت: سازمان نظام مهندسی یک سرمایه ملی است.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور ابتدای سخنان خود با تشکر از مجلس شورای اسلامی در پیگیری مطالبات سازمان نظام مهندسی ساختمان گفت: دکتر لاریجانی و اعضای کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با حساسیت مسائل سازمان نظام مهندسی ساختمان را پیگیری کردند . بنابراین یکی از مرجع های پیگیری ما در سال گذشته مجلس شورای اسلامی بود. وی اضافه کرد: دوران پر فراز و نشیبی در حوزه مهندسی طی می کنیم. در این دوران است که قدر مردان و عیارها عیان می شود. اما در این در دوران پرتلاطم مدیرانی میتوانند موفق عمل کنند که عیار حرفه ای بالا داشته باشند. ما خودمان را عرضه کردیم و مردم ما را پذیرفتند و باید در مقابل امانتی که در دست داریم، امانتدار باشیم.ما موظف و مکلف هستیم که با تمام توان وظیفه مان را انجام دهیم.

 رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور با بیان این که این فراز و فرودها در دریای دل انسان های توانمند آرام می شود، گفت: ما امروز پاسدار و امانت دار 20 سال تلاش و کوشش خودمان و همکارانمان در عرصه مهندسی هستیم.

این مراسم با اجرای برنامه های متنوع تا روز پنجشنبه 21 تیرماه ادامه داشت و در ظهر روز پنجشنبه به کارخود پایان داد.

 نظرات ثبت شدهتابلوی اعلانات  

تبلیغات  

آرشیو  

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سازمان نظام مهندسی ساختمان استان گلستان می باشد .
طراحی ، اجرا و پشتیبانی گروه سیمرغ