پیوندها  

ابلاغ طرح مجری ذیصلاح به سازمان نظام مهندسی ساختمان کشوراز سوی مدیر کل دفتر سازمان های مهندسی و تشکل های حرفه ای وزارت راه و شهرسازی انجام شد

ابلاغ طرح مجری ذیصلاح به سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور

در پی صدور حکم دیوان عدالت اداری مبنی بر لغو قانون مجری ذیصلاح و بروز اختلاف نظرها و تفاسیر مختلف ، نظر وزارت راه و شهرسازی به عنوان مفسر قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان طی نامه ای از سوی منوچهر شیبانی مدیر کل دفتر سازمان های مهندسی و تشکل های حرفه ای وزارت راه و شهرسازی به اکبر ترکان رئیس شورای مرکزی نظام مهندسی ساختمان کشور اعلام شد. به گزارش روابط عمومی سازمان  در این ابلاغ با اشاره به مواد قانونی مختلف در مورد ابهامات موجود توضیح داده شده است .متن نامه به شرح ذیل است .

(( بر اساس ماده 10 تصویب‌نامه هیئت وزیران در سال 1383 (بند 2-4-2 مبحث دوم مقررات ملی ساختمان – نظامات اداری)، مجری ساختمان در زمینه اجرا دارای پروانه اشتغال به کار از وزارت راه و شهرسازی است و مطابق با قرارداهای همسان که با مالکان منعقد می‌شود اجرای عملیات ساختمان را بر اساس نقشه‌های مصوب و مدارک ملزم به قرارداد بر عهده دارد. همچنین طبق ماده یاد شده مجری ساختمان نماینده مالک در اجرای ساختمان است و کلیه مراحل اجرای کار به ناظر و دیگر مراجه کنترل ساختمان محول می‌شود.

شهرداری‌ها و سایر مراجع صدور پروانه ساختمانی موظفند نام و مشخصات مجری واجد شرایط را که توسط مالک معرفی شده و نسخه‌ای از قرارداد منعقد شده با او را در اختیار شهرداری و سازمان‌های نظام مهندسی ساختمان استان قرار دهند که این موارد در پروانه مربوطه قید شوند. بنابراین مالکانی که دارای پروانه اشتغال بکار در زمینه اجرا هستند نیازی به ارائه قرارداد ندارند. بر اساس مفاد ماده 10 در بند 12-1 -3 -9 مبحث دوازدهم مقررات ملی ساختمان مصوب 1392 که درخصوص ایمنی و حفاظت کار در حین اجراست و همچنین بر اساس بند 12-1-3-10 صاحب‌کار می‌بایست اجرای عملیات ساختمانی را طبق قرارداد کتبی به سازنده (مجری) واگذار کند.موارد قانونی یادشده در این نامه، باید به سازمان‌های نظام مهندسی  ساختمان استان‌ها  ابلاغ شود تا اجرای این  الزامات  قانونی  توسط سازمان‌های  استان‌ها پیگیری و نتیجه  اقدامات از طریق   نظامات مهندسی  ساختمان در پایان  هر  فصل به دفتر سازمان‌های نظام مهندسی و تشکل‌های حرفه‌ای وزارت راه و شهرسازی ارائه شود.))                                                                                                                                                                                        

 نظرات ثبت شدهتابلوی اعلانات  

تبلیغات  

آرشیو  

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سازمان نظام مهندسی ساختمان استان گلستان می باشد .
طراحی ، اجرا و پشتیبانی گروه سیمرغ