پیوندها  

بررسی راهکارهای استفاده از تسهیلات بانکی برای مهندسان   بررسی راهکارهای استفاده از تسهیلات بانکی برای مهندسان                                    

با حضور جمعی از مهندسان عضو نظام مهندسی ساختمان گلستان صورت گرفت

جلسه همفکری با موضوع بررسی راهکارهای مناسب استفاده از تسهیلات بانکی در سازمان نظام مهندسی ساختمان گلستان برگزار شد. به گزارش روابط عمومی در این نشست که به منظور هم اندیشی و استفاده از نظرات مهندسان انجام گردید، رییس سازمان نظام مهندسی استان با ارائه گزارشی از وضعیت مالی این سازمان گفت: یکی از دغدغه های اصلی هیات مدیره به خصوص در شش ماه اخیر پرداخت بدهی 3 میلیاردی بود که خوشبختانه با تدابیری که اندیشیده شد این مقدار در حال حاضر به حداقل رسیده و تا چند روز آینده بطور کامل تسویه خواهد شد. عبدالجلال ایری افزود: با توجه به سپرده های مالی سازمان در بانک ها و موسسات باید ترتیبی اتخاذ گردد تا بهترین روش استفاده از تسهیلات بانکی به مهندسان انتخاب گردد. وی اظهار داشت در سه ماه اخیر با چندین بانک و موسسه جلسات مختلفی برگزار شد تا بتوانیم با استفاده از اعتبار سازمان خدمات مناسبی برای مهندسان عضو فراهم نماییم. رییس سازمان نظام مهندسی گلستان تاکید کرد قصد داریم با استفاده از نظرات مهندسان، اعضا و انجام کار کارشناسی منافع مهندسان و سازمان را تامین نماییم. ایری اضافه کرد در حال حاضر استفاده از خدمات بانکی بصورت تسهیلات برای هرکدام از مهندسان است ولی می توان در صورت امکان سنجی مناسب از این خدمات در جهت سرمایه گذاری کلان در بخش صنعت ساختمان بهره برد. وی با اشاره به خدمات جدید بانکی برای مهندسان از امضای قرار داد با یک بانک قرض الحسنه حهت پرداخت وام بانکی به مهندسان خبر داد و گفت: ثبت نام وام قرض الحسنه از این به بعد تنها از طریق سایت سازمان و بصورت شفاف صورت خواهد گرفت. در این نشست مقرر شد اعضای حاضر در جلسه نظرات و پیشنهادات خود را جهت بررسی در جلسات آینده ارائه نمایند. همچنین  پیشنهادات ذیل در جلسه مطرح گردید:

  • پول متعلق به مهندسان در حساب جداگانه تجمیع گردد تا مهندسان بتوانند از تسهیلات آن برخوردار شوند.
  • بانک های عامل سازمان موظف گردند روند اداری دریافت وام را سهل سازند.
  • شرایط سرمایه گذاری مهندسان در کمیته رفاه سازمان فراهم شده و پرداخت تسهیلات متنوع از طریق این کمیته بیشتر شود.
  • با توجه به حساب سپرده سازمان در بانک ها نرخ بهره وام بانکی برای مهندسان بصورت توافقی کاهش یابد.
  • نظر سنجی چگونگی برخورد با مهندسان در بانک ها انجام گیرد.
  • مطالعه اولیه تشکیل تعاونی مسکن مهندسان آغاز شود.
  • سپرده گذاری در بانک مسکن انجام گرفته و شرایط پرداخت وام خرید مسکن به مهندسان فراهم شود.


نظرات ثبت شده


طبرسا
2015-08-05 10:51:29

سلام
چقدر خوب میشود که روند کار ها سریع تر انجام شود ؛ مثلا وام ضروری از اسمش پیداست که باید روند کار نسبت به سایر وام های بانکی سریعتر پیش رود لذا خواهنشمندیم برای تسهیل در این کار تصمیماتی اتخاذ گردد .
موضوع بعدی در مورد تعاونی مسکن مهندسان و وام خرید مسکن ، این به نظرم بهترین ایده می باشد چرا که با توجه به رکود ساخت و ساز عده ای از مهندسان قدرت خرید مسکن را ندارند و مصداق بارز این جمله ست که » کوزه گر در کوزه شکسته آب میخورد " . مهندسی که خود مجری و ناظر ساختمان است ، فاقد مسکن است و این جای تاسف دارد . انتظار ما مهندسین عضو نظام این است که مسئولین نظام مهندسی ساختمان استان با قرار دادن تسهیلات بانکی قرض الحسنه گام محکمی در این امر بردارند .
با تشکر .

حمید ایازی
2015-08-10 10:58:28

با سلام .
هر نوع سود بانکی ربا است حتی یک درصد .
خواهشمند است راهکاری در نظر بگیرید وامها بدون سود باشد.
بدون شک با هم اندیشی این مورد قابل حل خواهد بود. با پاک کردن صورت مساله مشکلی حل نمی شود.
جامعه مهندسین باید مهندسی نیز بیاندیشند.
با تشکر.


تابلوی اعلانات  

تبلیغات  

آرشیو  

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سازمان نظام مهندسی ساختمان استان گلستان می باشد .
طراحی ، اجرا و پشتیبانی گروه سیمرغ