پیوندها  

سید مجید حسینی رییس جدید دفتر نمایندگی گرگان و ...بسته خبری سازمان نظام مهندسی ساختمان استان گلستان

سید مجید حسینی رییس جدید دفتر نمایندگی گرگان/ ضرورت رفع اختلافات موجود در تفسیر قوانین شهرداری ها و نظام مهندسی ساختمان /و برنامه ریزی جهت برگزاری مجمع عمومی

  بسته خبری سازمان نظام مهندسی ساختمان گلستان بصورت هفتگی مهمترین خبرهای مربوط به سازمان را بصورت خلاصه در اختیار مخاطبان قرار می دهد. در هفته ای که گذشت دیدارهای هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان گلستان با مدیر کل راه و شهرسازی گلستان و مراسم تودیع و معارفع رییس دفتر نمایندگی گرگان از مهمترین رویدادهایی بود که خلاصه آنرا مشاهده می نمایید.

سید مجید حسینی رییس جدید دفتر نمایندگی گرگان سازمان نظام مهندسی ساختمان گلستان

  در هفته ای که گذشت سید مجید حسینی از سوی هیات مدیره نظام مهندسی ساختمان گلستان به عنوان رییس دفتر نمایندگی گرگان معرفی شد. در جلسه تودیع و معارفه که با حضور اعضای هیات مدیره سازمان و جمعی از کارکنان سازمان برگزار شد از زحمات ابراهیم دادخواه و سید عباس شیرنگی رییس و نایب رییس پیشین تقدیر و قدردانی به عمل آمد. آن چه که در این مراسم بیشتر محسوس بود تاکید کلیه اعضای هیات مدیره بر نکاتی مانند  ضرورت برنامه ریزی در جهت برون رفت از وضع فعلی، ایجاد همدلی و اشاعه فرهنگ همکاری، تحقق وعده های هیات مدیره، شرایط سخت دفتر نمایندگی گرگان در زمان مدیریت آقایان دادخواه و شیرنگی و توانمندی های سید مجید حسینی در مدیریت دفتر نمایندگی بود. 

ضرورت رفع اختلافات موجود در تفسیر قوانین شهرداری ها و نظام مهندسی ساختمان

  هفته­ ی گذشته اعضای هیات مدیره نظام مهندسی ساختمان دیداری با مدیر کل راه و شهرسازی استان داشتند که موارد مهمی در آن جلسه مطرح گردید. سرفصل برنامه های هیات مدیره جدید و تاکید بر مواردی مانند رفع دغدغه های مردم و کیفیت خدمات مهندسی، تقاضای کوتاه شدن فرایند صدور پروانه اشتغال و ضرورت همراهی مناسب راه و شهرسازی با نظام مهندسی از مسایل مهمی بود که در جلسه مطرح گردید. همچنین بحث عدم همکاری برخی از شهرداری ها با مهندسان ناظر و در کل نظام مهندسی نیز مورد بررسی قرار گرفت. بحثی که در آن اعضای هیات مدیره سازمان اعتقاد داشتند شهرداری به عنوان ضامن اجرای مقررات ملی ساختمان نباید تفسیری متفاوت از قانون داشته باشد. همچنین لزوم تاثیرگذاری سازمان در کمسیون های تخصصی و تاکید بر موضوع آموزش نیز مورد بررسی قرار گرفت.

تاکید نایب رییس اول سازمان بر پیوند محکم مهندسان و هیات مدیره و خبر وی مبنی بر برگزاری مجمع عمومی

   محمد رضا آلوستانی نایب رییس اول سازمان در این هفته طی یادداشتی با تشکر از حضور مهندسان سازمان به عنوان رکن اصلی سازمان در انتخابات تاکید کرد پیوند هیات مدیره و هیات رییسه با مهندسان با اجرای قانون و مقررات نظام مهندسی، ساماندهی امور و ارتقا جایگاه مهندسین و سازمان نظام مهندسی محکمتر می گردد. وی هماهنگی با سیاست های کلان کشور، برقراری تعامل با مدیران دستگاه های ذیربط، ارتقا کیفیت ساخت و ساز ها و دفاع از حقوق مهندسان و مردم را از برنامه های اصلی این هیات مدیر ه عنوان کرد. وی همچنین در یادداشتش از آماده سازی  مقدمات برگزاری مجمع عمومی در خصوص بررسی تراز و بودجه،  انتخابات گروه های تخصصی و مراسم روز مهندس خبر داد.

استفاده از ظرفیت نظام مهندسی ساختمان گلستان در ایجاد منطقه آزاد تجاری

    عضو هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان گلستان در هفته ای که گذشت در مصاحبه ای  اظهار داشت این سازمان ظرفیت فنی و تخصصی لازم جهت کمک به ایجاد منطقه آزاد تجاری در استان را دارا می باشد. ابراهیم کریمی با اعلام این موضوع افزود: باید سعی شود در راه اندازی منطقه آزاد تجاری از ظرفیت ها و متخصصان بومی در حوزه مهندسی استفاده گردد. وی با اشاره به توان فنی نظام مهندسی ساختمان گلستان اضافه کرد در این سازمان حدود 8 هزار مهندس در رشته های هفت گانه صنعت ساختمان عضویت دارند که می توانند کمک شایانی به توسعه استان انجام دهند. مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان در ادامه بیان داشت: افراد حقیقی و شرکت های حقوقی عضو و مرتبط با نظام مهندسی ساختمان گلستان می توانند در مباحث فنی مرتبط مانند مشاوره، طراحی، نظارت و اجرا در منطقه آزاد تجاری نقش ایفا کند.

تشکیل کارگروه ویژه مراسم روز مهندس

با نزدیک شدن 5 اسفند ماه روز مهندس، کارگروه ویژه برگزاری همایش این روز در سازمان تشکیل شده است. بررسی چگونگی اجرای هر چه بهتر مراسم، انتخاب شهرهای میزبان، سخنرانان و تصویب برنامه های ویژه پاسداشت روز مهندس از وظایف این کارگروه می باشد.

 

 نظرات ثبت شدهتابلوی اعلانات  

تبلیغات  

آرشیو  

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سازمان نظام مهندسی ساختمان استان گلستان می باشد .
طراحی ، اجرا و پشتیبانی گروه سیمرغ